Baltic Cup w Kruszwicy

Już 29-30.09.2018 do Kruszwicy przyjadą najlepsi wioślarze z Krajów Nadbałtyckich w kategorii juniora (15-17 lat), by walczyć o tytuł Mistrza Baltic Cup. W reprezentacji Polski zobaczymy kruszwicką wioślarkę Patrycję Domalską.

Regaty Baltic Cup już po raz drugi odbędą się na jeziorze Gopło. Uczestniczą w nich sportowcy z państw nadbałtyckich takich jak: Polska, Niemcy, Białoruś, Litwa, Estonia, Rosja, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Dania oraz Łotwa. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego "Baltic Cup" 2018 w Kruszwicy jest Stefan Janeczek Prezes Klubu Wioślarskiego "Gopło" Kruszwica.

Zapraszamy na oficjalną stronę zawodów zobacz

Złoto na DMP dla Patrycji

8.09.2018 na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Zawodnicy zmagali się na dystansie 7,5 kilometra w kategorii juniorów, seniorów i weteranów . Gospodarzy reprezentowała Patrycja Domalska, która w grupie jedynek juniorek zajęła I miejsce uzyskując tytuł Długodystansowego Mistrza Polski 2018 z czasem 34:54,4. Trenerem wioślarki jest Robert Januszek

III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Kruszwicy w dniach 26-29.07.2018 odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie . Regaty te są najważniejszą imprezą sportową dla zawodników w wieku 16-17 lat. Na starcie staneło 380 wioślarzy , który rywalizowali na dystansie 2000m . Nad organizacją regat czuwał Stefan Janeczek prezes KW Gopło Kruszwica. W regatach uczestniczyli również zawodnicy Klub Wioślarski Gopło Kruszwica . W dwójce pojedynczej juniorek młodszych Domalska Dominika i Majewska Martyna wywalczyły brązowy medal (trenerem  osady jest Robert Januszek).

Patrycja czwarta w Pucharze Młodzieży w Irlandii

Tegoroczny Puchar Młodzieży w wioślarstwie odbył się w Irlandii w miejscowości Cork. W regatach startowało 12 reprezentacji europejskich w kategorii juniora 17-18 lat. W gronie startujących była również zawodniczka KW Gopło Kruszwica Patrycja Domalska , która w czwórce juniorek zajęła 4 miejsce.


Patrycja wystartuje w Cork.

Nowe talenty rosną w Kruszwicy, Patrycja Domalska idzie w ślady "Kruszwickich Olimpijczyków".

22.07.2018 w COS Wałcz została nominowana do Kadry Narodowej w wioślarstwie .

27-29.07.2018 wystartuje w regatach Coupe de la Jeunesse w Cork-Irlandia.

Trenerem zawodniczki jest Robert Januszek