Wyniki z regat.

W Poznaniu na torze regatowym Malta 6-7.08.2022r. odbyły się Enea Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie. W regatach startowali wioślarze z Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica.  Osady rywalizowały na dystansie 1500m.Najlepiej zaprezentował się Paweł Belt , który w jedynce zajął III . W czwórce chłopców osada z Gopła przypłynęła do mety na VI pozycji ( Bujak Michał,Kościołowski Jakub, Mocek Bartosz oraz Sobieraj Antoni). Wśród dziewcząt dobrze wypadła Oliwia Mocek, która w finale B zajęła III miejsce.

Czytaj więcej: III miejsce w Mistrzostwach Polski w Poznaniu.Czytaj więcej: III miejsce w Mistrzostwach Polski w Poznaniu.Czytaj więcej: III miejsce w Mistrzostwach Polski w Poznaniu.

GALERIA  WYNIKI VIDEO

W Kruszwicy na torze regatowym w dniach 15-17.07.2022r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Na starcie  stawili się zawodnicy w wieku 17-18 lat w kategorii juniora . Wszyscy mieli do pokonania dystans 2000m . Warunki pogodowe niestety nie sprzyjały bardzo dobrym wynikom sportowym. Jak można się było spodziewać osady kadrowe wiodły prym w większości biegów.

Kruszwicę reprezentowały dwie osady:

 • czwórka podwójna juniorów : Oskar Gralak, Bartłomiej Szelmicki,Kamil Sieradzki oraz Piotr Szpręglewski- IV miejsce w finale A,
 • jedynka juniorek wagi lekkiej Wiktoria Łuczka - IV miejsce w finale B.

Czytaj więcej: IV miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów 2022

Czytaj więcej: IV miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów 2022

3.07.2022 podczas Centralnych Kontrolnych Regat Juniorów odbyło się uroczyste odkrycie Lauru Olimpijskiego przez  Jerzego Kowalskiego - olimpijczyka z Tokio (zawodnika KW Gopło Kruszwica).

Czytaj więcej: Laur Olimpijski dla Jerzego Kowalskiego. Czytaj więcej: Laur Olimpijski dla Jerzego Kowalskiego. Czytaj więcej: Laur Olimpijski dla Jerzego Kowalskiego.

  Czytaj więcej: Laur Olimpijski dla Jerzego Kowalskiego. Czytaj więcej: Laur Olimpijski dla Jerzego Kowalskiego. Czytaj więcej: Laur Olimpijski dla Jerzego Kowalskiego.

WYNIKI

2-3.07.2022 odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. W regatach startowało ok 800 zawodników w kategorii juniora i młodzika.

W kategorii juniora , zawodnicy walczyli o awans do reprezentacji narodowej na regaty: Coupe de la Jeunesse lub Mistrzostwa Świata Juniorów.

Organizatorem regaty był Klub Wioślarski "Gopło" Kruszwica pod nadzorem merytorycznym PZTW. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego był Stefan Janeczek prezes KW Gopło.

Kruszwicki Klub Wioślarski reprezentowało 11 wioślarzy.

Wyniki KW Gopło:

 • I miejsce finał A 4xMJ Gralak Oskar, Szelmicki Bartłomiej,Sieradzki Kamil ,Szpręglewski Piotr (6:52,9),
 • II miejsce finał A 1XCH Belt Paweł (5:56,38),
 • II miejsce finał A 4xCH Mocek Bartosz,Kościołowski Jakub,Bujak Michał, Sobieraj Antonii (5:38,96),
 • III miejsce finał C 1xKJ Łuczka Wiktoria ( 9:06,83),
 • III miejsce finał C 1XDZ Mocek Oliwia (7:25,0),

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form