10.12.2021 odbyło się spotkanie przedświąteczne Zarządu Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica.

Podczas uroczystej kolacji głos zabrał prezes klubu Stefan Janeczek, który przedstawił sukcesy klubu w sezonie 2021.

Na szczególną uwagę zasłużył występ na Olimpiadzie w Tokio 2020 „Naszych Kruszwickich Olimpijczyków” Jerzego Kowalskiego i Artura Mikołajczewskiego (obecnie przebywających na zgrupowaniu kadry w Portugalii, gdzie przygotowują się do olimpiady Paryż 2024).

Drugim bardzo istotnym wydarzeniem dla klubu była przeprowadzenie i organizacja   Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wioślarstwie - Kruszwica 2021 .

Prezes podziękował za prace i pomoc działaczom, sympatykom klubu, sponsorom oraz trenerom.

Czytaj więcej: Podsumowanie sezonu KW Gopło Kruszwica.

23.10.2021 w Młodzieżowym Ośrodku dla dziewcząt w Kruszwicy odbyły się zawody sportowe na ergometrach. Uczestnicy imprezy startowali na dystansie 500m. Celem głównym było propagowanie wioślarstwa, zdrowego stylu zdrowia oraz rozwijanie kondycji sportowej. Ergowiosła wygrała Wiktoria Wójcik z czasem 2:04 , druga była Marta Orczyk, a trzecie miejsce wywalczyła Kocińska Magdalena. Medalistki otrzymały nagrody od dyrektora szkoły mgr Ilony Dybicz.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział i gratuluję dobrych wyników.

Czytaj więcej: Ergowiosła w MOW Kruszwica 2021

OFICJALNA STRONA ME under 23 w KRUSZWICY

W niedzielę 5.09.2021w Kruszwicy zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Organizacją zajął się Klub Wioślarski Gopło Kruszwica przy wsparciu PZTW oraz FISA.

Nad przygotowaniem oraz organizacją mistrzostw czuwał sztab pod kierownictwem prezesa Wioślarskiego Klubu Gopło Stefana Janeczka. W regatach wystartowało 32 europejskie reprezentacje wioślarskie. Reprezentacja Polski wywalczyła sześć medali: trzy srebrne i trzy brązowe.

Srebrne medale:

  • Anna Potrzuska, Izabela Pawlak, Zuzanna Lesner i Weronika Kaźmierczak (BW4-) 06:42,48;
  • Zuzanna Jasińska i Wiktoria Kalinowska (BLW2x) 07:04,73 ;
  • Patryk Wojtalak, Emil Jackowiak, Przemysław Wanat i Oskar Streich (BM4-) – 06:01,23.

Brązowe medale:

  • Piotr Płomiński (BM 1x) 07:20,05;
  • Kornelia Semrau Zofia Borzyszkowska (BLW2-) 07:33,56;
  • Barbara Streng, Paulina Chrzanowska, Katarzyna Duda i Barbara Jęchorek (BW4x) 06:32,06 ;
  • Martyna Jankowska, Małgorzata Strybel, Iga Krzemińska, Weronika Ludwiczak, Adrianna Paszkowska, Ewelina Janiak, Jessika Sobocińska, Julia Weiwer i Katarzyna Pawełczak (BW8+) 06:28,41.

Czytaj więcej: Podsumowanie ME under 23 w wioślarstwie. Czytaj więcej: Podsumowanie ME under 23 w wioślarstwie.

Czytaj więcej: Podsumowanie ME under 23 w wioślarstwie. Czytaj więcej: Podsumowanie ME under 23 w wioślarstwie. Czytaj więcej: Podsumowanie ME under 23 w wioślarstwie.Czytaj więcej: Podsumowanie ME under 23 w wioślarstwie.

 W dniach 31.07-1.08.2021 na torze regatowym Malta Poznań odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie.  Kruszwiccy wioślarze startowali na czwórce, dwójce i jedynkach. Zawodnicy pływali na dystansie 1500m. Najlepiej z ekipy KW Gopło Kruszwica wypadła czwórka chłopców, która w finale A  z wynikiem 5:52,0  uplasowała się na II miejscu (skład osady: Kacper Dereziński Jakub Kościołowski Rafał Szelmicki Bartosz Mocek)

Wyniki z regat:

  • Finał B, V miejsce- jedynka :Ola Fabiańska czas: 7:15,0
  • Finał C, I miejsce- dwójka podwójna: Antek Sobieraj Michał Bujak czas: 6:43,0
  • Finał C, I miejsce- jedynka :Oliwia Mocek czas : 7:59,0

  Czytaj więcej: Srebro w Poznaniu dla Kruszwicy. Czytaj więcej: Srebro w Poznaniu dla Kruszwicy. Czytaj więcej: Srebro w Poznaniu dla Kruszwicy. Czytaj więcej: Srebro w Poznaniu dla Kruszwicy. Czytaj więcej: Srebro w Poznaniu dla Kruszwicy. Czytaj więcej: Srebro w Poznaniu dla Kruszwicy.

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form