Nagrody dla sportowców 2017

22.03.2018 r. podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy wręczono nagrody Burmistrza Kruszwicy za wysokie osiągnięcia sportowe w 2017 r.

Wśród stypendystów , którzy otrzymali wsparcie finansowe za osiągnięcie bardzo wysokich wyników sportowych znaleźli się wioślarze z Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica:

  • Jerzy Kowalski – III miejsce w dwójce podwójnej seniorów -Puchar Świata Seniorów,
  • Artur Mikołajczewski – I miejsce w jedynce mężczyzn- Puchar Świata Seniorów,
  • Patrycja Domalska – III miejsce w jedynce juniorek - Długodystansowe Mistrzostwa Polski ,
  • Martyna Majewska – II miejsce w jedynce juniorek wagi lekkiej- Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Joanna Janeczek – II miejsce w jedynce juniorek- Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Wiktoria Sieradzka – VI miejsce w jedynce juniorek- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Trenerami osad są : Robert Januszek, Kazimierz Naskręcki. Nagrodzony został również Prezes KW Gopło Stefan Janeczek.

SŁOWAK TRZECI

20.03.2018 w sali gimnastycznej I LO w Inowrocławiu odbyła  się ostatnia kolejka rozgrywek  koszykówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna „Słowaka” z Kruszwicy  zajęła III miejsce

W składzie : Weronika Hermanowska, Oliwia Pawlaczyk, Oliwia Witczak, Julia Sawicka, Weronika Nowakowska, Jagoda Heymann, Aleksandra Heymann, Joanna Janeczek, Dorota Sadowska, Katarzyna Gmurska,Weronika Wojciechowska ,Hanna Starościak, Wiktoria Łączna, Ewelina Rynkowicz.

W trójce  najlepszych  zawodniczek rozgrywek znalazła się również nasza uczennica  Joanna Janeczek  . 

Opiekunami zespołu byli: Joanna Fabiańska i Robert Januszek


Ergowiosła w Bydgoszczy 14.03.2018

17.03.2018 w hali sportowej SP nr 31w Bydgoszczy odbyły się zawody sportowe na ergometrach wioślarskich.W Ergowiosłach wystartowało 300 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali na dwóch dystansach tj. 2000m i 1500m w różnych kategoriach wiekowych.

Zawodnicy Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica wystąpili w składzie 5-osobowym (Janeczek Joanna, Domalska Patrycja, Domalska Dominika, Majewska Martyna i Wojciech Wojciechowski) .

Najlepiej z ekipy zaprezentowała się Patrycja Domalska , która z czasem 7:45 na dystansie 2000m wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek wagi lekkiej.

Dobrze zaprezentowała się Joanna Janeczek, która zajęła VIII miejsce w kategorii juniorek z czasem 7:52.  W młodzikach rekord życiowy oraz XI miejsce zajął Wojciech Wojciechowski , który przejechał dystans 1500m w 5:42. Juniorki młodsze Dominika Domalska z czasem 8:16 oraz Martyna Majewska z 8:20 zajęły dalsze miejsca w finale B

KW Gopło w Zakopanem 2018

Zimowe ferie wioślarze KW Gopło Kruszwica spędzili na obozie sportowym w Zakopanem . Celem zgrupowania było przygotowanie kondycyjne zawodników do zbliżającego się sezonu wioślarskiego 2018. Grupa juniorów i juniorów młodszych w bieżącym roku startować będzie na Mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie na torze regatowym w Kruszwicy

  

Wigilia KW Gopło Kruszwica 2017

22 grudnia 2017 w restauracji „Kołodziej” spotkaliśmy się na wigilijnej kolacji.

Nie zabrakło na niej "Olimpijczyków i Kadrowiczów" :

  • Artura Mikołajczewskiego , Jerzego Kowalskiego i Bogumiła Łyczaka.

Wszystkich zebranych przywitał Prezes Stefan Janeczek, który podziękował w imieniu Zarządu KW Gopło udanego sezonu wioślarskiego 2017 .

Były wspomnienia, życzenia , nagrody, prezenty .

PS.     Zdrowych Wesołych Świąt życzymy.