Wielkie brawa za występ na Mistrzostwach Świata w Linz dla Jurka Kowalskiego  i Artura Mikołajczewskiego.

Panowie dostarczyli nam  wiele niezapomnianych wrażeń.  Awans do finału A oraz uzyskane kwalifikacji olimpijskich do Tokio 2020 to wielki sukces wioślarzy z Kruszwicy, trenerów oraz prezesa Stefana Janeczka . Wszyscy jesteśmy dumni z Waszego startu w Austrii.

Już za rok start w Japonii , będziemy czekać  z niecierpliwością na  to sportowe wydarzenie.

Życzymy Wam zdrowia i połamania wioseł na najważniejszej imprezie sportowej jakim jest olimpiada.

Czytaj więcej: VI miejsce na MŚ w Austrii 2019

 

Historyczny sukces Jurka Kowalskiego  i Artura Mikołajczewskiego podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Linz (Austria).

Wioślarze z Kruszwicy po zaciętej walce w półfinale zakwalifikowali się do finały A dwójek podwójnych wagi lekkiej, dające  kwalifikacje olimpijskie do Tokio 2020

 Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski  zajęli trzecie miejsce w biegu ćwierćfinałowym z czasem 06:23.72. Szybsi byli Irlandczycy (06:20.84) i Hiszpanie (06:22.84).

Czytaj więcej: Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020 dla Jurka i Artura KW Gopło Kruszwica

 

Już 17 sierpnia 2019 o godz.18:00 w sali konferencyjnej w hotelu Lider w COS Wałcz odbędą się oficjalne nominacje do Reprezentacji Polski w wioślarstwie na Mistrzostwa Świata Seniorów (25.08-1.09   Linz-Ottensheim w Austrii ).

Wśród wioślarzy zobaczymy Jerzego Kowalskiego i Artura Mikołajczewskiego (KW Gopło Kruszwica) .  Kruszwiczanie w Austrii powalczą o kwalifikacje olimpijskie do Tokio 2020 na dwójce podwójnej wagi lekkiej seniorów .  Warunkiem startu w Olimpiadzie  będzie zajęcie przez osadę miejsc od 1 do 7  . 

  Relacje z regat w TVP Sport Mistrzostwa Świata Seniorów Linz-Ottensheim 25.08-1.09  

Czytaj więcej: Mistrzostwa Świata w wioślarstwie 2019

 

22.06.2019 na torze regatowym „Malta” w Poznaniu podczas II Pucharu Świata w wioślarstwie zawodnik KW Gopło Kruszwica Artur Mikołajczewski zdobył srebrny medal w biegu jedynek wagi lekkiej.  Artur uzyskał wynik 7:15,45 na dystansie 2000m. Jest to trzeci w tym roku srebrny medal Kruszwiczanina w najważniejszych regatach międzynarodowych 2019.

W regatach startuje również drugi wioślarz KW Gopło Kruszwica Jerzy Kowalski , który po zaciętej walce zakwalifikował się do finał B z Miłoszem Jankowskim z AZS Gdańsk.

Puchar Świata jest kolejnym ważnym sprawdzianem wioślarzy w kategorii seniora przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Linz (25.08.2019 Austria).  Liczymy na udany start naszych zawodników w tych regatach.

Artur i Jurek   :   Wielki brawa !!!.

Czytaj więcej: Srebro na Pucharze Świata dla Artura

 

 

 

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form