Już 17 sierpnia 2019 o godz.18:00 w sali konferencyjnej w hotelu Lider w COS Wałcz odbędą się oficjalne nominacje do Reprezentacji Polski w wioślarstwie na Mistrzostwa Świata Seniorów (25.08-1.09   Linz-Ottensheim w Austrii ).

Wśród wioślarzy zobaczymy Jerzego Kowalskiego i Artura Mikołajczewskiego (KW Gopło Kruszwica) .  Kruszwiczanie w Austrii powalczą o kwalifikacje olimpijskie do Tokio 2020 na dwójce podwójnej wagi lekkiej seniorów .  Warunkiem startu w Olimpiadzie  będzie zajęcie przez osadę miejsc od 1 do 7  . 

  Relacje z regat w TVP Sport Mistrzostwa Świata Seniorów Linz-Ottensheim 25.08-1.09  

Czytaj więcej: Mistrzostwa Świata w wioślarstwie 2019

 

22.06.2019 na torze regatowym „Malta” w Poznaniu podczas II Pucharu Świata w wioślarstwie zawodnik KW Gopło Kruszwica Artur Mikołajczewski zdobył srebrny medal w biegu jedynek wagi lekkiej.  Artur uzyskał wynik 7:15,45 na dystansie 2000m. Jest to trzeci w tym roku srebrny medal Kruszwiczanina w najważniejszych regatach międzynarodowych 2019.

W regatach startuje również drugi wioślarz KW Gopło Kruszwica Jerzy Kowalski , który po zaciętej walce zakwalifikował się do finał B z Miłoszem Jankowskim z AZS Gdańsk.

Puchar Świata jest kolejnym ważnym sprawdzianem wioślarzy w kategorii seniora przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Linz (25.08.2019 Austria).  Liczymy na udany start naszych zawodników w tych regatach.

Artur i Jurek   :   Wielki brawa !!!.

Czytaj więcej: Srebro na Pucharze Świata dla Artura

 

 

 

Na torze regatowym w Lucernie ( Szwajcaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie. Bardzo dobry występ zaliczyli wioślarze z KW Gopło Kruszwica.

Artur Mikołajczewski  zajął II miejsce w jedynce wagi lekkiej z czasem 6:58,9

W dwójce podwójnej seniorów  wagi lekkiej  Jerzy Kowalski z Miłoszem Jankowskim ( AZS Gdańsk) zajęli VII miejsce (6:23.2)

Był to drugi poważny start naszych wioślarzy w tym sezonie. W poprzednim starcie podczas Pucharu  Świata : Kowalski, Mikołajczewski na dwójce zdobyli II miejsce ( Plowdiv).

Gratulacje.

Czytaj więcej: Udany start na Mistrzostwach Europy w Lucernie 31.05-2.06.2019

Na jeziorze Gopło w Kruszwicy odbyły się dwudniowe regaty juniorów i młodzików w wioślarstwie. Organizatorem był Polski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Klub Wioślarski Gopło Kruszwica. Za organizacje imprezy odpowiedzialny był prezes klubu Gopło Stefan Janeczek. Mimo trudnych warunków pogodowych wioślarze z całej Polski zaprezentowali dobry poziom sportowy. Najlepsi w kategorii juniora młodszego zdobyli kwalifikacje do regat międzynarodowych Olimpic Hopes na Węgrzech.

W regatach brali udział również wioślarze z KW Gopło Kruszwica.

W kategorii juniora na dystansie 2000m nie zawiodła Patrycja Domalska, która wywalczyła II miejsce w finale A z czasem: 8:36 , koleżanka klubowa Martyna Majewska dopłynęła na drugiej pozycji w finale C z czasem 9:01

W kategorii młodzika na dystansie 1500m bardzo dobry występ zaliczył Oskar Gralak, który wygrał finał A z czasem 6:36, natomiast Dagmara Godlewska zajęła V miejsce w finale A uzyskując czas 7:45

Czytaj więcej: Patrycja i Oskar na medal

 

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Login Form