MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO –POMORSKIEGO NA ERGOMETRACH 2015.

28.11.2015r na hali sportowej w Chełmży odbyły się „Ergowiosła 2015” . Zawody rozgrywane były na dystansach 1500m dla młodzików oraz 2000m dla juniorów .Reprezentacja KW Gopło Kruszwica , zdziesiątkowana chorobami oraz kontuzjami startowała w Chełmży w kilku kategoriach wiekowych. Udany debiut zanotowała rozpoczynająca karierę sportową Joanna Janeczek, która  zajęła szóste miejsce w finale A . W zespole zabrakło Mistrza Polski Juniorów 2015 Bogumiła Łyczaka, który został powołany na konsultacje Kadry Narodowej do Wałcza.

Czytaj więcej...

Podsumowanie sezonu 2015 w Klubie Wioślarskim Gopło Kruszwica.

Sezon wioślarski 2015  był szczególnie udany  dla kruszwickiego „Gopła”.   Nasi wioślarze osiągnęli rewelacyjne wyniki na poziomie krajowym i międzynarodowym.  Już w pierwszej części sezonu podczas Mistrzostw Polski Seniorów w małych typach łodzi, Artur Mikołajczewski w jedynce wagi lekkiej zdobył złoty medal, natomiast jego kolega klubowy Jerzy Kowalski wywalczył srebro.   Rozpoczęła się dobra passa dla kruszwickich wioślarzy…

Czytaj więcej...

Medale na DMP 2015

Medale na Długodystansowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

W sobotę 19.09.2015r. w Kruszwicy odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie.  Już po raz drugi  Klub Wioślarski Gopło Kruszwica pod dowództwem prezesa Stefana Janeczka był organizatorem tego typu regat.  Mimo trudnego dystansu 7,5 km do pokonania przez  juniorów i seniorów nie zabrakło miłych akcentów z udziałem kruszwickich wioślarzy.   W gronie medalistów Długodystansowych  Mistrzostw Polski znalazły się trzy osady  juniorowskie  .

  Bogumił Łyczak  wywalczył srebrny medal w jedynce ,  natomiast  brązowe medale należały do Damiana Dominiaka , Mateusza  Michalaka  w dwójce pojedynczej  oraz  Dawida Lewandowskiego i Roberta Kubiaka w dwójce pojedynczej wagi lekkiej. Trenerami osad są Robert Januszek i Kazimierz Naskręcki.

 

Medale na Mistrzostwach Województwa 2015

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego Juniorów w wioślarstwie 12-13.09.2015r. na torze regatowym w Bydgoszczy.

Zawodnicy KW Gopło dobrze spisali się na regatach zajmując czołowe miejsca.

  • I miejsce 1xMJ Bogumił Łyczak ,
  •  III miejsce 2xMJ Bogumił Łyczak ,Mikołajczewski Filip,
  •  III miejsce 2-MJ Michalak Mateusz, Dominiak Damian,
  •  III miejsce 2-MJL Lewandowski Dawid, Kubiak Robert ,
  • III miejsce 1xDZ Sieradzka Wiktoria,
  • IV miejsce 4xDZ Lewandowska Julia, Machtyl Katarzyna, Pawlaczyk Oliwia, Domalska Patrycja,
  •  IV miejsce 2xDZ Sieradzka Wiktoria, Lewandowska Julia,
  • IX miejsce 2-KJM Rzepecka Wiktoria, Baśniak Kinga,
  •  X miejsce 1xMJM Nadzieja Dominik,
  • XV miejsce 1xMJ Chojnowski Maciej.

           

 

Awans do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janerio 2016

MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW 30.08-6.09.2015 AIGUEBELETTE (FRANCJA)

W tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów we Francji startowało dwóch zawodników KW Gopło Kruszwica.

Artur Mikołajczewski w dwójce wagi lekkiej wywalczył kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janerio 2016 zajmując I miejsce w finale B z wynikiem 6:20,25, natomiast drugi wioślarz Jerzy Kowalski w jedynce wagi lekkiej zajął IIImiejsce w finale B.