Studniówka 2016

9.01.2016 w Gościńcu nad Gopłem odbyła się Studniówka LO im.Juliusza Słowackiego w Kruszwicy.

Dwa medale seniorów Gopła.

We Wrocławiu 31.01.2016 odbyły się Mistrzostwa Polski na ergometrach. Ergowiosła 2016 w seniorach wagi lekkiej  wygrał  Artur Mikołajczewski  z czasem 6,07,4 ; drugie miejsce zajął drugi zawodnik Gopła  Jerzy Kowalski  z czasem 6,07,6 , trzecie miejsce należało do Miłosza Jankowskiego z AZS Gdańsk 6,11,4

Bardzo dobry występ naszych zawodników (KW Gopło Kruszwica) daje  nadzieje na udany sezon 2016, w którym liczymy na medale i finały podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO –POMORSKIEGO NA ERGOMETRACH 2015.

28.11.2015r na hali sportowej w Chełmży odbyły się „Ergowiosła 2015” . Zawody rozgrywane były na dystansach 1500m dla młodzików oraz 2000m dla juniorów .Reprezentacja KW Gopło Kruszwica , zdziesiątkowana chorobami oraz kontuzjami startowała w Chełmży w kilku kategoriach wiekowych. Udany debiut zanotowała rozpoczynająca karierę sportową Joanna Janeczek, która  zajęła szóste miejsce w finale A . W zespole zabrakło Mistrza Polski Juniorów 2015 Bogumiła Łyczaka, który został powołany na konsultacje Kadry Narodowej do Wałcza.

Czytaj więcej...

Podsumowanie sezonu 2015 w Klubie Wioślarskim Gopło Kruszwica.

Sezon wioślarski 2015  był szczególnie udany  dla kruszwickiego „Gopła”.   Nasi wioślarze osiągnęli rewelacyjne wyniki na poziomie krajowym i międzynarodowym.  Już w pierwszej części sezonu podczas Mistrzostw Polski Seniorów w małych typach łodzi, Artur Mikołajczewski w jedynce wagi lekkiej zdobył złoty medal, natomiast jego kolega klubowy Jerzy Kowalski wywalczył srebro.   Rozpoczęła się dobra passa dla kruszwickich wioślarzy…

Czytaj więcej...

Medale na DMP 2015

Medale na Długodystansowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

W sobotę 19.09.2015r. w Kruszwicy odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie.  Już po raz drugi  Klub Wioślarski Gopło Kruszwica pod dowództwem prezesa Stefana Janeczka był organizatorem tego typu regat.  Mimo trudnego dystansu 7,5 km do pokonania przez  juniorów i seniorów nie zabrakło miłych akcentów z udziałem kruszwickich wioślarzy.   W gronie medalistów Długodystansowych  Mistrzostw Polski znalazły się trzy osady  juniorowskie  .

  Bogumił Łyczak  wywalczył srebrny medal w jedynce ,  natomiast  brązowe medale należały do Damiana Dominiaka , Mateusza  Michalaka  w dwójce pojedynczej  oraz  Dawida Lewandowskiego i Roberta Kubiaka w dwójce pojedynczej wagi lekkiej. Trenerami osad są Robert Januszek i Kazimierz Naskręcki.