Udany start w Poznaniu

21-22.04.2018 na torze regatowym „ Malta” w Poznaniu odbyły się Wiosenne Wioślarskie Centralne Regaty Kontrolne . Na dystansie 2000m ścigali się najlepsi wioślarze w kategorii juniora ,młodzieżowca i seniora . Celem regat było sprawdzenie przygotowania sportowego wioślarzy oraz zbudowanie osad kadrowych do regat międzynarodowych. W regatach startowało około 300 zawodników , którzy pływali na małych typach łodzi tj. :jedynkach i dwójkach. Bardzo dobrze spisał się nasz zawodnik Jerzy Kowalski , który wygrał bieg jedynek wagi lekkiej z wynikiem 7:20,24 oraz dwójki podwójnej wagi lekkiej z czasem 6:40,59 Dobry start zaliczyły dziewczęta z „Gopła”.  Patrycja Domalska w jedynce juniorek zajęła IV miejsce w finale B z czasem: 8,36,54 , a Martyna Majewska w jedynce juniorek młodszych III miejsce w finale C z czasem: 9,19,46

 

Brązowy medal dla Patrycji Domalskiej

14.04.2018 na Kanale Żerańskim w Warszawie odbyły się „Wiosenne Długodystansowe Regatach Wioślarskie”.

Był to pierwszy ważny start wioślarzy kandydujących do kadry narodowej . Celem regat było sprawdzenie poziomu sportowego juniorów i seniorów do sezonu 2018. Zawodnicy ścigali się na dystansie 8 kilometrów . W regatach startowało 142 wioślarzy, wśród nich była Patrycja Domalska (Klub Wioślarski Gopło Kruszwica) , która w biegu juniorek zajęła III miejsce z wynikiem 39:39

  warszawa 2018    warszawa 2018    warszawa 2018 warszawa 2018 warszawa 2018

Nagrody dla sportowców 2017

22.03.2018 r. podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy wręczono nagrody Burmistrza Kruszwicy za wysokie osiągnięcia sportowe w 2017 r.

Wśród stypendystów , którzy otrzymali wsparcie finansowe za osiągnięcie bardzo wysokich wyników sportowych znaleźli się wioślarze z Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica:

  • Jerzy Kowalski – III miejsce w dwójce podwójnej seniorów -Puchar Świata Seniorów,
  • Artur Mikołajczewski – I miejsce w jedynce mężczyzn- Puchar Świata Seniorów,
  • Patrycja Domalska – III miejsce w jedynce juniorek - Długodystansowe Mistrzostwa Polski ,
  • Martyna Majewska – II miejsce w jedynce juniorek wagi lekkiej- Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Joanna Janeczek – II miejsce w jedynce juniorek- Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Wiktoria Sieradzka – VI miejsce w jedynce juniorek- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Trenerami osad są : Robert Januszek, Kazimierz Naskręcki. Nagrodzony został również Prezes KW Gopło Stefan Janeczek.

SŁOWAK TRZECI

20.03.2018 w sali gimnastycznej I LO w Inowrocławiu odbyła  się ostatnia kolejka rozgrywek  koszykówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna „Słowaka” z Kruszwicy  zajęła III miejsce

W składzie : Weronika Hermanowska, Oliwia Pawlaczyk, Oliwia Witczak, Julia Sawicka, Weronika Nowakowska, Jagoda Heymann, Aleksandra Heymann, Joanna Janeczek, Dorota Sadowska, Katarzyna Gmurska,Weronika Wojciechowska ,Hanna Starościak, Wiktoria Łączna, Ewelina Rynkowicz.

W trójce  najlepszych  zawodniczek rozgrywek znalazła się również nasza uczennica  Joanna Janeczek  . 

Opiekunami zespołu byli: Joanna Fabiańska i Robert Januszek


Ergowiosła w Bydgoszczy 14.03.2018

17.03.2018 w hali sportowej SP nr 31w Bydgoszczy odbyły się zawody sportowe na ergometrach wioślarskich.W Ergowiosłach wystartowało 300 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali na dwóch dystansach tj. 2000m i 1500m w różnych kategoriach wiekowych.

Zawodnicy Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica wystąpili w składzie 5-osobowym (Janeczek Joanna, Domalska Patrycja, Domalska Dominika, Majewska Martyna i Wojciech Wojciechowski) .

Najlepiej z ekipy zaprezentowała się Patrycja Domalska , która z czasem 7:45 na dystansie 2000m wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek wagi lekkiej.

Dobrze zaprezentowała się Joanna Janeczek, która zajęła VIII miejsce w kategorii juniorek z czasem 7:52.  W młodzikach rekord życiowy oraz XI miejsce zajął Wojciech Wojciechowski , który przejechał dystans 1500m w 5:42. Juniorki młodsze Dominika Domalska z czasem 8:16 oraz Martyna Majewska z 8:20 zajęły dalsze miejsca w finale B