Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie.

Polska zdobyła trzy medale podczas Mistrzostw Europy w wioślarstwie, które odbyły się 30-31.05.2015 na torze regatowym na poznańskiej Malcie.

Zawodnicy KW Gopło startowali w jedynce wagi lekkiej Jerzy Kowalski VIII miejsce czas 7.03,27 oraz

Mikołajczewski Artur w dwójce podwójnej wagi lekkiej XIV miejsce 6.34,42.

Medale zdobyły kobiece osady:

 

  • I miejsce dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj ,
  • III miejsce czwórka podwójna Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch,
  • III miejsce dwójka podwójna wagi lekkiej Weronika Deresz i Joanna Dorociak.

Mistrzostwa Europy Juniorów 2015

W Racicach (Czechy) 23-24.05.2015r. odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w wioślarstwie.

W Reprezentacji Narodowej Juniorów wystąpił zawodnik KW Gopło Kruszwica Bogumił Łyczak,

który wraz z Mikołajem Ewartowski (RTW LOTTO Bydgostia), Bartłomiejem Dżunińskim (AZS Politechnika Wrocław)

oraz Marcinem Krysińskim (PTW/SMS Płock) zajęli czwartą pozycję w finale B w czwórce podwójnej mężczyzn.

Srebro na Akademickich Mistrzostwach Polski 2015

Srebrny medal  na Akademickich Mistrzostwach Polski  w wioślarstwie  wywalczyła  ósemka ze sternikiem Wyższej Szkoły Gospodarki  w Bydgoszczy . Regaty odbyły się w sobotę 23.05.2015 na torze regatowym w Bydgoszczy. W składzie osady nie zabrakło zawodnika KW Gopło Kruszwica Bartosza Januszka .

Wyniki:

Brąz w Pucharze Świata 2015

Polscy wioślarze wywalczyli sześć medali w Pucharze Świata w Bled (Słowenia). Był to bardzo dobry występ Polaków, którzy przywieźli z regat  : jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale.

 Złoty medal:

  •  Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej z czasem 7.02

 Srebrne medale:

  • Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch w  czwórce podwójnej - 6.30
  • Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak 7.03 w dwójce podwójnej wagi lekkiej
  • Mateusz Wilangowski, Mikolaj Burda, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak i sternik Daniel Trojanowski. z czasem 5.37,34 w ósemce.

Brązowe medale:

  • Joanna Dorociak w jedynce wagi lekkiej 7.50
  • KW Gopło Kruszwica Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski w dwójce podwójnej wagi lekkiej 6.20