Awans do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janerio 2016

MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW 30.08-6.09.2015 AIGUEBELETTE (FRANCJA)

W tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów we Francji startowało dwóch zawodników KW Gopło Kruszwica.

Artur Mikołajczewski w dwójce wagi lekkiej wywalczył kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janerio 2016 zajmując I miejsce w finale B z wynikiem 6:20,25, natomiast drugi wioślarz Jerzy Kowalski w jedynce wagi lekkiej zajął IIImiejsce w finale B.

Srebrny medal dla Wiktorii.

W Kruszwicy w dniach 1-2.08.205r odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (19-21lat) oraz Mistrzostwa PZTW Młodzików w wioślarstwie (13-14lat). W regatach rywalizowali wioślarze z całej Polski w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych.

Organizacją regat zajął się prezes Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica Stefan Janeczek.

Wioślarze z grodu Piasta zaliczyli bardzo dobry występ. W najmłodszej grupie wiekowej Wiktoria Sieradzka w jedynce wywalczyła srebrny medal , natomiast czwórka młodziczek w składzie: Julia Lewandowska, Katarzyna Machtyl, Oliwia Pawlaczyk i Patrycja Domalska przypłynęły na szóstej pozycji.

Seniorzy Kacper Juskowiak i Michał Ostrowski w dwójce wagi lekkiej zajęli piątą pozycję.

Od lewej: Julia Lewandowska, Katarzyna Machtyl, Oliwia Pawlaczyk,Wiktoria Sieradzka trener Robert Januszek oraz Patrycja  Domalska.

Dziewczęta na medal.

W Kruszwicy odbyła się XXI  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Wioślarstwie. Od piątku do niedzieli ( 24-26.07.2015) na torze regatowym rywalizowali juniorzy młodsi z całej  Polski.

Mimo niesprzyjającej pogody poziom sportowej rywalizacji  był  bardzo wysoki.

Dobrze zaprezentowali się kruszwiccy wioślarze zdobywając brązowy medal w kategorii dwójki bez sternika juniorek młodszych (Rzepecka Wiktoria, Baśniak Kinga)

oraz  X miejsce w czwórce podwójnej juniorów młodszych (Juskowiak Emil, Jeśman Kamil  ,Nadzieja Dominik, Janowski Bartłomiej).

Nad sprawnym  przebiegiem regat czuwał prezes KW Gopło Stefan Janeczek.

Medal na MPJ 2015

W Poznaniu 18-19.07.2015r na torze regatowym Malta odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie.

Zawodnicy KW Gopło Kruszwica drużynowo wywalczyli 18 miejsce. Bardzo dobry występ zanotował Bogumił Łyczak , który w jedynce juniorów wywalczył złoto . Potwierdził tym , iż nie przez przypadek powołany został do Kadry Narodowej na wyjazd do Rio De Janerio 5-9.08.2015 na Mistrzostwa Świata Juniorów.

Na pochwałę zasługują również juniorzy czwórki podwójnej (Dominiak Damian,Mikołajczewski Filip,Chojnowski Maciej,Michalak Mateusz), którzy zajęli VI miejsce.

W finale B 5 miejsce zajął Lewandowski Dawid w jedynce juniorów wagi lekkiej oraz 6 miejsce Pieszak Katarzyna w jedynce juniorek.

Wszystkim wioślarzom gratulujemy.

Złoto w Korei 2015

W Korei w Chungju (7-10.07.2015) odbyła się Uniwersjada Seniorów w wioślarstwie.

Wśród startujących nie zabrakło naszego zawodnika (KW Gopło Kruszwica) Jerzego Kowalskiego.

W finale jedynki wagi lekkiej seniorów Jurek udowodnił ,iż jest najlepszy na dystansie 2000m uzyskując wynik 6:56,88.

Należy wspomnieć , że kruszwicki wioślarz w 2013 podczas Uniwersjady w Kazaniu zajął II miejsce w jedynce wagi lekkiej .