Senator Jan Rulewski w ZSO Kruszwica

29 stycznia odbyło się spotkanie senatora Jana Rulewskiego ze społecznością uczniowską Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Tematem przewodnim wystąpienia było „25 lat wolności”.  Senator Jan Rulewski w sposób bardzo przystępny przedstawił młodzieży zagadnienia związane z historią powojenną oraz współczesną. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze .

 

Medal na DMP 2014

Na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie.

Klub Wioślarski Gopło Kruszwica gościł wioślarzy z całej Polski . Nad organizacją regat czuwał prezes klubu KW Gopło Kruszwica Stefan Janeczek.

Regaty rozgrywane były na dystansie 7,5km.

Start pojedynczych osad odbywał się w odstępach minutowych.

Wśród startujących nie zabrakło również kruszwickich wioślarzy.

Na pochwałę zasługuje Rafał Kowalski, który w jedynce wagi lekkiej seniorów zdobył brązowy medal.

Wśród juniorów dobrze zaprezentowali się : Ostrowski Michał i Juskowiak Kacper zajmując piąte miejsce w dwójce pojedynczej .

Miejsca szóste wywalczyli Łyczak Bogumił w jedynce juniorów oraz Dawid Lewandowski w jedynce wagi lekkiej.

Trenerami osad są Kazimierz Naskręcki oraz Robert Januszek.

Wyniki :  | 1xML |   1xMJ 1xMJL | 2-MJ |

Medal na Baltic Cup 2014

W sobotę i niedzielę w Kopenhadze na duńskim torze regatowym 27-28.09.2014 odbyły się  międzynarodowe regaty Baltic Cup. Tradycyjnie pierwszego dnia osady ścigały się na dystansie 2000 m, drugiego dnia na 500 m. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza reprezentacja narodowa juniorów.

Obroniliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając dziesięć medali.

Wśród medalistów znalazł się zawodnik Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica Bogumił Łyczak , który wraz z Damianem Kruszczyńskim z WTW Włocławek w dwójce podwójnej wywalczyli brązowy medal na dystansie 500m.

Nagroda Marszałka Kujawsko-Pomorskiego 2014

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 14 października 2014 w Pałacu Dąbskich w Toruniu. Podczas uroczystości nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych i wychowawczych otrzymali nagrody przyznane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

 Nagrody finansowe marszałka województwa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej otrzymało 29 osób. Wśród nagrodzonych znaleźli się Ewa Urbanek dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 im. E. Lewańskiej w Kruszwicy   oraz Robert Januszek wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy.

 

V TURNIEJ ORLIKA

12.09.2014 r na obiekcie Orlik odbył się V TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA. Organizatorem imprezy był Jędrzejczak Jacek i Januszek Robert .W turnieju brały udział  dziewczęta w wieku 12-15. Opiekunami ekip były : Kozłowska Bogumiła i Fabiańska Joanna.

Zobacz fotogalerię