Jurek Kowalski IV w USA

W Mistrzostwach Świata Seniorów w wioślarstwie- Sarasota 2017 (USA) nasza " Kadra" wywalczyła cztery medale:

trzy srebrne:

• czwórka bez sterniczki kobiet,
  • czwórka podwójna kobiet,
  • dwójka podwójna mężczyzn

jeden brązowy medal

• parawioślarze na dwójce mix

Bardzo dobry występ zanotował  Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica), który w finale A zajął IV miejsce na dwójce podwójnej wagi lekkiej z  Miłoszem Jankowskim  (AZS AWFiS Gdańsk)   z czasem 6.15,94

Artur i Jurek w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Od 24.09.2017 do 1 .10.2017 w amerykańskiej Sarasocie odbywają się Mistrzostwa Świata Seniorów w wioślarstwie.

Nasi zawodnicy: Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski godnie  reprezentują Polskę na tych regatach.

Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) z Jerzy Kowalskim (Gopło Kruszwica) pewnie wygrali swój przedbieg 6.26,06.

Bardzo dobrze zaprezentował się  jedynkarz wagi lekkiej. Artur Mikołajczewski ,który wygrał przedbieg z wynikiem 6.56,84 i pewnie awansował do ćwierćfinału.

Medal w DMP 2017

16.09.2017 w Kruszwicy odbyły się  Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. W regatach startowało  200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 7,5 km  . Organizacją regat zajął się prezes Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica Stefan Janeczek .

Kruszwicki klub w zawodach   reprezentowali Bogumił Łyczak oraz Patrycja Domalska.

Bardzo dobry występ zanotowała Patrycji, która po zaciętej walce  zdobyła brązowy medal z wynikiem 35:05,0.

Bogumił zajął VIII miejsce z wynikiem 32,45

Trenerami zawodników są: Robert Januszek, Kazimierz Naskręcki.

3 x srebro w Bydgoszczy

9-10.09.2017 na torze Brdyujścia w Bydgoszczy odbyły się  MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO -POMORSKIEGO W WIOŚLARSTWIE.

Bardzo dobry występ zaliczyły Wioślarski z KW Gopła Kruszwica , które w jedynkach zajęły drugie miejsca.

Medale srebrne:

• Martyna Majewska 1xKJL  czas 9:24
  • Joanna Janeczek 1xKJ czas 9:18
  • Patrycja Domalska 1xKJM czas 8:47

wyniki

Dwa medale w Kruszwicy

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23 w Kruszwicy Polska Reprezentacja w wioślarstwie wywalczyła dwa medale.

Złoty medal

• męska  czwórka podwójna w składzie : Marcin Sobieraj (RTW Lotto Bydgostia), Jakub Dominiczak (RTW Lotto Bydgostia) Dawid Pieniak (KW04 Poznań) i Mateusz Świętek (KW04 Poznań)  w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy z wynikiem 6:09.

Srebrny medal

• czwórka podwójna kobiet w składzie : Joanna Śliwińska (AZS AWF Warszawa), Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków), Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) i Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) czas 7.04